שחיה

עדן שחתה מגיל 6 באגודת 'מכבי פארק המים רעות' והייתה שחיינית תחרותית בנבחרת ישראל עד גיל 19, המשחים החזקים שלה היו 100 ו-200 מטר גב, 200 ו-400 מטר מעורב אישי וגם משחי "מים פתוחים" ל 5 ק"מ ו 10 ק"מ.

עדן חשבה לשרת בצה"ל כספורטאית מצטיינת, כמו רבים מחבריה, ואח"כ לנסוע לארה"ב ללמוד בקולג' עם מלגת שחייה. אך כשעברה גיבוש לקורס טייס, בחרה עדן להתגייס לשירות משמעותי בצבא. בדצמבר 2019, שבועיים לפני הגיוס, השתתפה עדן באליפות הארץ האחרונה בשחיה, ונפרדה בדמעות מהספורט שכה אהבה. היא כתבה את ה 'פוסט הבא:

ז איך הכל התחיל ,
נולדתי עם גמישות יתר במפרקים , התחלתי ללכת בגיל יחסית מאוחר וגם אז השרירים שלי לא היו חזקים מספיק ככה שנפלתי הרבה . בגיל 5 ההורים שלי החליטו לרשום אותי לחוג שחייה פעמיים בשבוע כדי שאתחזק ואוכל ללכת ביציבות . אז התברר שבמים אני כנראה מתקדמת יותר טוב מאשר על הקרקע . מפה לשם השנים עברו והאימונים בחוג קפצו מפעמיים בשבוע ל9 , ואליהם נוספו תחרויות ומחנות אימונים בארץ ובחו״ל .
החברים מהחוג הפכו להיות מתחרים שלי והמתחרים שלי מהחוג הפכו להיות המשפחה השנייה שלי .
הבריכה הפכה לבית השני שלי ולפעמים אפילו הראשון .
החוג השתלט לי על החיים גם כשזה לא תמיד היה קל , ועם זאת נתן להם כל כך הרבה משמעות .
הבית הזה היה גם בית הספר הכי טוב שלמדתי בו ולמדתי כל כך הרבה.
ועכשיו אחרי 14 שנים אחרי שהתחזקתי בכל המובנים אני יוצאת מהמים והולכת ביציבות לדרך חדשה .
החלטתי להתגייס לשירות מלא ומשמעותי בצבא ולא להמשיך להילחם על מעמד הספורטאי הפעיל .
מה שאומר לצערי שלא אוכל להמשיך להתאמן באופן תחרותי. ההחלטה הזאת לא הייתה פשוטה עבורי ולא נתנה לי לישון הרבה בלילות של השנה האחרונה (מניחה שפרץ הדמעות בסוף האליפות הסגיר את זה) ובכל זאת עם כל הקושי אני שלמה איתה ויודעת שזו ההחלטה הנכונה עבורי .
תודה לכל האנשים המדהימים שהיו חלק מהמסע המטורף הזה – לאגודה ,למאמנים, לחברים ולמשפחה שתמכו בי בדרך .
מבטיחה לבוא לבקר ,לעודד ולהתאמן בכל הזדמנות שרק תהיה .
נימ❤️🌊"

בכיתה ה' בגיל 11 בפארק המים כל חודש נבחר "מצטיין החודש" במועדון השחיה. בפברואר 2012 היתה זו עדן המצטיינת. אז תלו את הדף הבא אודותיה:

 

 

חזרה לעל עדן >>

קישורים: תחנות חיים > שחיה > בי"ס > תיאטרון > צבא > חוגים > בת-מצוה > פורים > טיולים>