הקרב-7/10

סרן עדן נימרי נפלה ביום שבת, כ"ב בתשרי התשפ"ד, ה-7 באוקטובר 2023, בקרב במוצב "נחל עוז". מקום מנוחתה בבית העלמין במודיעין.

עדן וצוותה הן לוחמות של יחידה מובחרת רוכב שמים בחיל התותחנים. הן שירתו בגבול הצפון אך הגיעו ביום רביעי 4.10.23 למוצב נחל עוז על גבול עזה, על מנת להחליף צוות שיצא לחופשת חג.

בשבת ה-7.10 בבוקר בוצעה מתקפת טרור רצחנית בידי חמאס על ישראל.  בשעה 6:30 נשמעו רעשים חזקים של ירי טילים. עדן, יחד עם צוותה, רצו עם פיג'מות ונשקים למיגונית הצמודה לחדרי מגורי החיילות.

במיגונית היו כ-30 חיילות לא חמושות של חיל הגנת הגבולות ושל אוגדת עזה (תצפיתניות, סמב"ציות, חובשות, תיקשוב, איסוף ועוד) אותן לא הכירה, כאשר רק צוות רוכ"ש היה חמוש. עדן לקחה פיקוד על הגנת המיגונית ולקחה חסות על כל החיילות תוך 'פיקוד מלפנים' כאשר עדן התמקמה בפתח הקרוב לכניסת המחבלים ומיקמה את 4 הלוחמות שלה בפתח הקרוב לחדרי המגורים. עדן הרגיעה את החיילות והנחתה את הלוחמות לדרוך כדור בקנה וסידרה כיווני ירי להגנה על המיגונית.

אחת מהניצולות כתבה : "לא הכרתי אותה אבל אני חושבת עליה כל הזמן. כשאני מספרת את הסיפור שלי אני תמיד מדברת עליה. אני תמיד אומרת שמה שהיא עשתה זו פשוט הקרבה עצמית הכי גדולה שיכולה להיות. היא הלכה לבד לכיוון של היריות, של הצרחות בערבית. לדעתי היא גם הראשונה שירתה והצליחה להפתיע את המחבלים. אני יודעת ומרגישה שבזכותה אני פה ואין לי מלים לנחם אתכם. על פי מה שקראתי עליה אני רואה שהיא מתה בדיוק כמו שהיא חיה – הכי טובה שיש, כשהיא נותנת 150 אחוז מעצמה "

בסביבות 7:45 נכנסו מחבלים למיגונית ובחילופי האש נהרגו מחבלים, אך הם זרקו רימונים למיגונית ועדן נשארה לנהל מולם קרב ובכך איפשרה ל -11 בנות (4 לוחמות רוכ"ש ו-7 אחרות) לרוץ מהמיגונית לחדרים שם הן הסתתרו
וחיכו כ 7 שעות עד לחילוצן בחיים.


חזרה לראש העמוד >>